O programie

Niepodległa ma nas na zawsze łączyć

program Nieskończenie Niepodległa to:

 

 

O programie

Jako organizacja pożytku publicznego, neutralna politycznie, działająca w imię polskiej racji stanu – proponujemy wspólną refleksję i debatę nad kondycją polskiej niepodległości, społeczeństwa i demokracji na przestrzeni ostatnich dziesięciu dekad. Na każdy tydzień roku 2018 opracowaliśmy tematy, które przedstawiają chronologicznie drogę Polski przez stulecie: od 8 stycznia 1918 do współczesności. Co tydzień w dzienniku “Rzeczpospolita” (piątki), Polsat News (piątki), Radiu ZET (piątki i soboty), na portalach Histmag.pl (niedziele) i Polityka.pl (poniedziałki) prezentujemy teksty źródłowe przedstawiające 52 momenty decydujące o stuleciu.

Kluczowym momentem roku będzie wydanie jesienią „Księgi Stulecia Niepodległości” – albumowej, dwuczęściowej publikacji Ośrodka KARTA i DSH, przedstawiającej stulecie 1918 – 2018, w projekcie Kreacji PRO: Magdaleny Błażków i Andrzeja Pągowskiego.

Nasz ogólnopolski program nazwaliśmy „Nieskończenie Niepodległa”, przyjmując za pomysłodawcą – Andrzejem Pągowskim – znak nieskończoności jako symbol trwałości Rzeczpospolitej. Jesteśmy przekonani, że to właściwe przesłanie dla całej polskiej wspólnoty, która przebiegu tego właśnie roku powinna doświadczać razem, bez dzielenia na formacje polityczne, pokoleniowe, światopoglądowe. Niepodległa ma nas – na zawsze – łączyć.

PRZEŻYJMY TEN ROK RAZEM!